


Naše škola se již potřetí zapojila do výtvarné soutěže určené žákům ostravských škol „Moje rodina…“. Tato výtvarná soutěž se koná pod záštitou Komise pro rodinu a volný čas rady města Ostravy a s finanční podporou statutárního města Ostravy. Odborná porota v každé kategorie ohodnotí 6 nejlepších prací. Polovinu vítězů určí odborná komise, druhá polovina vzejde z internetového hlasování. Až do dnešního večera bylo možné hlasovat pro výtvarné práce, které postoupily do užšího výběru. O přízeň poroty i široké veřejnosti bojovali níže uvedení žáci:
Moje rodina… (kategorie III 12-13 let)
Barbora Pišová, 1.A: Rodinná dovolená
Natálie Indruchová, 1.A: Nedělní odpoledne u babičky
Emílie Hanzlíková, 2.B: Dovolená ve Slovinsku
Hana Kašparcová, 2.B: Rodinná večeře
Zuzana Buschová, 2.B: Jardin pour la Paix (Francie)
Moje rodina… (kategorie IV 14-16 let)
Dagmar Večeřová, 3.B: Srdce v nebi
Klaudie Boleslavská, 3.B Rodinné spojení
A jak to tedy dopadlo? Vítězně!!! A to hned 3x. 😉
V kategorii III odborná porota stanovila za vítěznou práci „Dovolenou ve Slovinsku“ od Emílie Hanzlíkové z 2.B. Druhé vítězství v této kategorii pak vzešlo z internetového hlasování, kde širokou veřejnost oslnila malba Zuzany Buschové rovněž z 2.B Jardin pour la Paix.
V kategorii IV si z internetového hlasování vítězství odnáší Dagmar Večeřová z 3.B se svou prací Srdce v nebi.
Každý oceněný žák obdrží hodnotné ceny a diplom. Oficiální předání cen proběhne v neděli 22. května 2022 na festivalu Ostravský kompot za účasti předních představitelů města Ostravy.
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a fanouškům děkujeme za hlasy v internetovém hlasování! ❤
//