menu

Ocenění za přístup k životnímu prostředí

Celkem 55 škol, které se systematicky věnují oblasti životního prostředí, se letos přihlásilo do soutěže Ekologická škola v Moravskoslezském kraji. Vítěze ve čtvrtek 25. 10. ocenili náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství Věra Palková, náměstek hejtmana MSK pro oblast životního prostředí Daniel Havlík a ředitel Krajského úřadu MSK Tomáš Kotyza.

Moravskoslezský kraj oceňuje školy bez rozdílu zřizovatele za jejich mimořádné aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty už sedmým rokem. Za tu dobu se do soutěže přihlásilo téměř 455 škol a školských zařízení. „Touto formou chceme podpořit a zviditelnit probíhající ekologické aktivity škol a školských zařízení včetně práce pedagogů – koordinátorů ekologické výchovy, kteří působí na jednotlivých školách,“  říká náměstkyně hejtmana MSK Věra Palková.

Velice nás těší, že Wichterlovo gymnázium obdrželo referenční list za „mimořádné ekologické aktivity, které přispívají ke vzdělávání k udržitelnému rozvoji v Moravskoslezském kraji.

Zástupci našeho zřizovatele poblahopřáli zástupcům školního Ekotýmu k zisku prestižního a mezinárodně uznávaného titulu Eco-School.

    

//