Poslední dny školního roku se na našem gymnáziu nesly v duchu sportu, týmového ducha a dobré nálady. Slunečné počasí a skvělá atmosféra doprovázely oba sportovní dny – jeden určený pro nižší gymnázium a druhý pro vyšší ročníky. Na hřištích, běžecké dráze i v tělocvičně se nešlo nesetkat s úsměvy, nadšením a touhou po férovém zápolení. […]
Poslední dny školního roku se na našem gymnáziu nesly v duchu sportu, týmového ducha a dobré nálady. Slunečné počasí a skvělá atmosféra doprovázely oba sportovní dny – jeden určený pro nižší gymnázium a druhý pro vyšší ročníky. Na hřištích, běžecké dráze i v tělocvičně se nešlo nesetkat s úsměvy, nadšením a touhou po férovém zápolení. […]
V minulých letech školní ekotým dělal ke Dni Země osvětovou činnost pro ostravskou veřejnost. Tento rok se rozhodl udělat něco velmi praktického. Přidali jsme se ke kampani Ukliďme svět – Ukliďme Česko. Celkem 7 členů ekotýmu v sobotu 27. dubna uklízelo břehy řeky Odry na hranici PR Polanský les v Ostravě-Jih.
Všem zúčastněným naše příroda moc děkuje. Z povedené akce nabízíme pár fotek.
Řídili jsme se mottem kampaně.
Odpad byl sbírán do pytlů od pořadatelů kampaně
Dvojice kvartánů vytrhávala invazivní nepůvodní křídlatku z náplavky Odry
Holky uklízely podél břehu a cyklostezky na opačné straně řeky
Z uschlých stonků křídlatky vyrobili hmyzí hotel, který obohatí školní zahrádku
Po dvouhodinové práci jsme byli spokojeni
V přírodě je o 10 pytlů lidských odpadků méně
Wichterlovo gymnázium je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem