menu

Lékaři bez hranic na Wichterlově gymnáziu.

7.10. jsme ve škole přivítali vzácného hosta pana MUDr. Tomáše Šebka, chirurga z pražské Nemocnice Na Františku a jednoho z českých lékařů, kteří se účastní humanitárních misí Médicins Sans Frontiéres – Lékařů bez hranic. Jeho příběhy a postřehy z dennodenní vyčerpávající, obětavé, dojímavé a občas i nebezpečné práce nám dovolily nahlédnout na působení lékařů této organizace v nemocnicích na Haity a v Afghánistánu.
Asi nejvýstižněji celé setkání s tímto sympatickým, skromným a moudrým panem doktorem charakterizují postřehy našich studentů:
„Velmi zajímavá, ale taky zábavná beseda. Je úžasné, jak si dokážete zachovat smysl pro humor i v krizových situacích.“
„Inspirativní přednáška, poutavý přednes, skvělá fotodokumentace, určitě bych neváhala přijít znovu.“ „Pokud se na medicínu dostanu, pokud ji dokončím, tak do toho určitě taky půjdu! Díky :-).“ „Úžasné! Dostala jsem úplně jiný pohled na lékařství v dnešním světě.“ „Poutavé a motivující. Pro mou budoucnost hodně inspirativní.“ „Zajímavá přednáška s mnoha úžasnými skutečnými postavami, příběhy a událostmi.“ „Po celou dobu jsem měla z Vašeho vyprávění husí kůži. Úchvatné! Klobouk dolů!“ „Máte můj velký obdiv, byl jste vtipný a posluchače jste zaujal. Moc jste mi rozšířil obzory. Je super, kolik jste toho už vykonal, přitom jste velice skromný.“ „Chtěla bych říct, že Vás hrozně obdivuji. A nejen Vás, ale všechny Lékaře bez hranic. Neskutečná oběť pro lidi v chudých oblastech nebo v zemích ozbrojených konfliktů.“ „Úchvatná přednáška, která (mohu-li hovořit i za ostatní) nás všechny strhla. Hodnotím patnácti body z desíti :-).“ „Jste frajer!“

download

//