Poslední dny školního roku se na našem gymnáziu nesly v duchu sportu, týmového ducha a dobré nálady. Slunečné počasí a skvělá atmosféra doprovázely oba sportovní dny – jeden určený pro nižší gymnázium a druhý pro vyšší ročníky. Na hřištích, běžecké dráze i v tělocvičně se nešlo nesetkat s úsměvy, nadšením a touhou po férovém zápolení. […]
Poslední dny školního roku se na našem gymnáziu nesly v duchu sportu, týmového ducha a dobré nálady. Slunečné počasí a skvělá atmosféra doprovázely oba sportovní dny – jeden určený pro nižší gymnázium a druhý pro vyšší ročníky. Na hřištích, běžecké dráze i v tělocvičně se nešlo nesetkat s úsměvy, nadšením a touhou po férovém zápolení. […]
V pátek 4. března 2016 proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského okresní kolo Chemické olympiády kategorie D, kterého se účastnili i žáci kvarty Wichterlova gymnázia (Lucie Peterková a Ondřej Klus). Po hrátkách s modrou skalicí v praktické části, dotěrných dotazech a zajímavých úkolech v části teoretické, došlo k vyhodnocení snažení všech zúčastněných (22 žáků víceletých gymnázií a základních škol okresu Ostrava-město). Oba reprezentanti Wichterlova gymnázia se stali úspěšnými řešiteli (celkem bylo pouze 8 úspěšných řešitelů). Lucie Peterková obsadila skvělé 4. místo a figuruje mezi náhradníky postupujících do krajského kola. Ondřej Klus dosáhl úžasného 2. místa a může se těšit na účast v krajském kole, které se uskuteční 31. 3. 2016. Jsme rádi, že i letos se mezi žáky nižšího gymnázia objevují úspěšní reprezentanti a poskytují tak příslib dalších úspěšných let Wichterlova gymnázia v Chemické olympiádě.
Lucii i Ondřeji blahopřejeme k dosaženému úspěchu a těšíme se na jejich další vystoupení v Chemické olympiádě.
Wichterlovo gymnázium je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem