


V měsíci květnu se tradičně koná poslední fyzikální soutěž školního roku okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie G – Archimediáda. Pro letošní rok byl vybrán termín 19. 5. a soutěž proběhla na našem gymnáziu. Zapálení mladí fyzikové ze sekund víceletých gymnázií a žáci sedmých tříd základních škol prokazovali své znalosti z fyziky řešením testů, příkladů, grafických nebo praktických úloh.
A jak to všechno dopadlo? První místo obsadila dvojice Jonáš Dej a Tomáš Janoušek z 2. B Wichterlova gymnázia, na druhé příčce skončili žáci 2. A našeho gymnázia Václav David a Jiří Závada a žákyně Anežka Vydrová a Anna Cmielová Gymnázia Olgy Havlové se umístily na třetím místě.
Gratulujeme!






//