


Po dvouleté vynucené přestávce opět proběhla tradiční přehlídka programátorů a konstruktérů z gymnázií Moravskoslezského kraje a ostravských základních škol. Ve čtvrtek 21. dubna se sešli na již 13. ročníku na Gymnáziu Volgogradská v Ostravě-Zábřehu.
Naši žáci předvedli své programy v několika kategoriích. V soutěži mladších žáků v programování v blokových jazycích získal 1. místo Ondřej Kočur z tercie B za svou hru nazvanou Monster Project.
Do kategorie programování ve vyšších programovacích jazycích se přihlásili Tomáš Wróbel z kvarty B s aplikací na tvorbu myšlenkových map, za kterou získal 2. místo, a Vít Kaděra (rovněž kvarta B), který obsadil 3. místo se svou hrou Mašinky.
Petr Němec poslal do soutěže svého lego robota. Ten jako jediný dojel až do cíle v soutěži Lego Sprint. Petr (spolu s Vítem Kaděrou, který za něj na soutěži zaskočil a robota předvedl) tedy získal 1. místo.
Všem studentům gratulujeme a přejeme, ať je programování a tvorba aplikací stále baví.
//